تبلیغات
دختر با حجاب - شكست مسلمانان وزوال اسلام در اندلس
"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "
شكست مسلمانان وزوال اسلام در اندلس
_____________________________________


______________________________________________________

اَندُلُس كه امروز اسپانیا نامیده میشود در سال 711 میلادی به تصرف مسلمانان در آمد با آن كه اروپا در حالت توحش و قرون وسطائی میزیست، مسلمانان اسپانیا را باوج تمدن و دانش رساندند.
دكتر گوستاولون دانشمند معروف فرانسوی در اینباره مینویسد:در زمان مسیحیان اسپانیا قبل از اعراب، تمدن و آبادی جز همان مقدار كه وحشیان گوت داشتند در این كشور بچشم نمی خورد، اعراب مقارن باپایان فتوحات خود در این سرزمین دست به اصلاحات و عمران و آبادی زده و در زمانی كمتر از صد سال توانستند زمینهای لم یزرع و موات را زیر كشت و زرع در آورده و شهرهائی كه بصورت ویرانه در آمده بود از نو بسازند و بناهای بسیار عالی و مهم در آنجا بنا كنند و از طرفی ارتباطات خارجی با كشورهای دیگر برقرار سازند.
سپس دست به ترویج علوم و دانش زده بهمین منظور كتب یونانی و لاتینی را به زبان عرب ترجمه كردند، دانشگاههای بزرگی تاءسیس نمودند كه یكی از همین دانشگاهها مدت زمانی مركز نشر علوم و معارف در تمام قاره اروپا شده بود...و در حقیقت قرطبه برای مدت سیصد سال مترقی ترین شهرهای دنیای آنروز بوده است.
مسلمانان حدود 800 سال در اسپانیا قدرت را در دست داشتند و اسپانیا در این مدت مهد علم و تمدن گردیده بود تا آنكه دشمنان با انتشار فساد و بی حجابی و رواج مشربات الكلی و بی بندوباری و بالاخره در اثر اختلاف زمامداران حكومت مسلمانان ساقط گردید.
بلكه طبق نوشته دكتر گوستاولوبون: بعد از سقوط حكومت مسلمین، نخست مسلمانان را بزور وادار به قبول دین مسیح كردند، سپس محكمه های تفتیش عقائد، دستور سوزاندن این تازه مسیحیان را داد.
ببهانه اینكه اینها واقعاً به دین مسیح در نیامده اند و بقیه را وادار به مهاجرت كردند. در سال 1610 میلادی دولت اسپانیا دستور داد تمام اعراب از اسپانیا بیرون روند و مهاجرت كنند اعراب كه با این دستور ناچار بجلای وطن گشتند در سر راه كه میخواستند از اسپانیا هجرت كنند بیشترشان بدست مسیحیان كشته شدند آنگاه بنقل از راهب بلیدا میگوید: 4/3 این مهاجران در اثنای مهاجرت كشته شدند.
و اضافه میكند: و او (بلیدا) همان كسی است كه كاروان یكصد و چهل هزار نفریشان را كشت. این مورخ معروف فرانسوی بنقل از سدیلو مورخ معروف مینویسد: از زمانی كه فردیناند اسپانیا را فتح كرد، تا آخرین مهاجرت اعراب سه میلیون نفر از نفوس اسپانیا كاسته شد.
می بینیم چگونه یك ملت مسلمان بر اثر فساد؛ حكومت، فرهنگ، دین و حتی جان خود را از دست دادند.
آری اینست نتیجه جوامعی كه از مسیر فطرت منحرف گشته و در گرداب فساد غوطه ور شده اند. باشد كه كشورهای اسلامی از آن درس عبرت بگیرند.
پیامبر صلّی الله علیه وآله وسلّم فرمود: لا یُلْدغ الْمُؤمِن مِنْ جُحرٍ مَرَّتَین
مؤمن هرگز از یك سوراخ دو بار گزیده نمی شود.                               
                                                                                                    
           
                                                                                                                              

طبقه بندی: داستانهای حجاب، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391 | توسط : محب الصلوه | نظرات()