تبلیغات
دختر با حجاب - ترک روابط دوستانه؛ چگونه؟
"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "
ترک روابط دوستانه؛ چگونه؟

یکی از عمده ترین مشکلات افرادی که با فردی از جنس متفاوت دوست شده اند و اکنون می خواهند این رابطه را قطع کنند، این است که نمی دانند با تماس های تلفنی او چه کار کنند و بسیار اتفاق می افتد که همین تماس ها موجب ایجاد ارتباط دوباره می شود.
برای رهایی از این تماس ها و قطع موفقیت آمیز رابطه، راهکارهای زیر پیشنهاد می شود:

1- صراحت: باید واضح و روشن به او بگویید که همه چیز میان شما تمام شده است. به هیچ وجه نباید به او امید واهی بدهید و در برابر اصرارهای او کوتاه بیایید. این به معنای بی رحم و سنگدل بودن نیست بلکه به معنای صادق بودن است.
دختر و پسر

2- قاطعیت: وقتی دوست دختر یا پسر سابقتان با شما تماس می گیرد، با قاطعیت با او صحبت کنید. مثلا بگویید: «دیگه به من زنگ نزن» اگر باز هم اصرار کرد و دلیل شما را برای این کار جویا شد یا درخواست کرد که شما حرف ها و دلایلش برای ادامه دوستی را بشنوید، همین جمله را آن قدر تکرار کنید تا متوجه منظورتان شود. گول نخورید و به سوال هایش که هزاران بار تا حالا جواب داده اید، پاسخ ندهید.

3- تجسم ذهنی: تکنیک های تجسم فکری می تواند به شما برای برخورد با این تماس ها کمک کند. وقتی دوست دختر یا پسر سابقتان تماس می گیرد و شروع به صحبت کردن در مورد مسائل مختلف می کند، تخیلتان را به کار بیندازید. یک حباب پلاستیکی را تجسم کنید که به شما نزدیک می شود تا حصاری برای مراقبت از شما بسازد. کمی صدای تخیلی هم به آن اضافه کنید. حالا با این حباب که دورتان قرار گرفته از او در امان هستید. هر حرف، هر تماس و هر آزار و اذیت دیگری از جانب او دیگر به شما برخورد نخواهد کرد.

4- پاسخ ندادن: اگر او همچنان به تماس های خود ادامه داد، جواب تلفن او را ندهید. شما صحبت تان را کرده اید و دلیلی وجود ندارد که حرف هایتان را تکرار کنید مطمئن باشید که وقتی چند  روز پاسخ تماس های او را ندهید، به تدریج از تعداد تماس های او کاسته  شده و در نهایت قطع خواهد شد.

5- مطلع کردن دیگران: برخی اوقات او ممکن است شما را به فاش کردن این رابطه یا منتشر کردن عکس ها یا فیلم هایی که از شما در اختیار دارد، تهدید کند. در این صورت تردید نکنید و موضوع را به خانواده تان اطلاع دهید و در صورت جدی تر شدن تهدیدات، پلیس را در جریان بگذارید یادتان باشد که ترس از واکنش خانواده عواقب جبران ناپذیری برای تان به همراه خواهد داشت. پس بر ترستان غلبه کنید و خانواده تان را با صداقت مطلع کنید.

 تنها 10 درصد از ارتباطاتی که پیش از ازدواج در میان دختران و پسران وجود دارد، به ازدواج منجر می شود و در 90 درصد باقی این ارتباطات قطع خواهد شد
تنها 10درصد از دوستی ها به ازدواج منجر می شود

نتایج تحقیقی انجام شده از سوی انجمن مددکاری علمی ایران، نشان می دهد که تنها 10 درصد از ارتباطاتی که پیش از ازدواج در میان دختران و پسران وجود دارد، به ازدواج منجر می شود و در 90 درصد باقی این ارتباطات قطع خواهد شد.

در این تحقیق که در 5 استان بزرگ کشور و از بین 30 هزار نظر نمونه انجام گرفته است نتایج نشان می دهد که از میان همه این افراد تنها 10 درصد با دوست خود ازدواج کرده اند و بقیه ارتباط ها با گذشت زمان به جدایی ختم شده است.

براساس نتیجه دیگری که از این تحقیق حاصل شده است، این دوستی ها از 1 ماه 7 سال ادامه داشته اما در همه موارد نتایج یکسان بوده است.

نکته قابل توجه دیگری که از این پژوهش به دست آمده است، نشان گر این موضوع است که از این رقم نیز تنها 2 درصد از این ازدواج ها با هدف های فردی و علاقه به طرف مقابل انجام شده است و 8 درصد مابقی به دلایل مالی و دارا بودن امکانات فرد به ازدواج منجر شده است.
بخش اجتماعی تبیان

منبع :ماهنامه سپیده دانایی

طبقه بندی: راهکارهای ترویج حجاب و عفاف،  جنبش سایبری ترویج عفاف و حجاب، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391 | توسط : محب الصلوه | نظرات()